BÖCEK VE HAŞERE İLAÇLAMA
Böcekler (İnsecta), eklembacaklılar (Arthropoda) şubesinin bir sınıfı. Böceklerin dış yapısını, anatomisini, fizyolojisini, çevre ile olan ilişkilerini,üreme ve gelişmelerini ve bunlara karşı mücadele metodunu inceleyen ilme Entomoloji denir.
Yeryüzünde bulunan hayvan türlerinin yaklaşık olarak dörtte üçünü böcekler teşkil eder. 800 binin uzerinde tür şu ana kadar tanımlanmış olmakla birlikte halihazırda bu listeye yeni türler eklenmektedir.Kutuplardan okyanuslara kadar hemen her ekosistemde ayakta kalmayı başarabilmiş canlılardır. Çeşitli kültürbitkilerine yaptıkları zararlar dolayısıyla ekonomik önem taşırlar.
Ancak böceklere sadece zararlı gözüyle bakmak yanlıştır. Evet böcekler insan gıdası olan bitkilere ve depolanmış yiyeceklere,giyeceklere zarar vermekte, insanlara faydalı hayvanlardaasalak olarak bulunmakta ve tehlikeli hastalıkları taşımakta ise de,gıdalarımızın en kıymetlisi balı ve giyeceklerimizin en pahalısı olanipeği bize sunmaktadırlar. Severek yediğimiz meyve ve sebzelerimizinmeydana gelmesi için çiçekleri tozlaştıran böceklerdir.
İncir arıcığı olmasa incir yiyemeyiz.Yabancı otların aşırı derecede çoğalmasını önleyen böceklerdir.Cila maddesi gomalakını böceklere borçluyuz. Artık maddeleri yiyerek, çevreyi sessizce temizleyen yine böceklerdir. Ayrıca zararlı böcekleri yiyerek veya parazitleyerek aşırı derecede çoğalmasını önleyen yine böceklerdir. İlgi çekici hareketleri ile bizleri adeta büyüleyen böcekleri sevmemiz için bu kadarını bilmek kafidir.
       
 
HİZMET STANDARTLARI
Çevre sağlığı için önem taşıyan kemirgen ve haşerelerle mücadelemizde klasik metodlarla yapılan ilaçlama yerine gözlem, bilgi, raporlama ekipman ve ilaçlama ile sonuca daha çabuk varılan bir anlayış içerisindeyiz.
Şirketimiz tüm zararlılara karşı Sağlık Bakanlığından ruhsatlı kokusuz çevre ve insan sağlığına zararsız ve kalıcı yapıya sahip, WHO (Dünya Sağlık Örgütü) yönetmelikleri ve standartlarına uygun aktif maddeli kimyasallar kullanıp uygulama yaparak en üst standartlarda hizmet verilmektedir.
 

 

VENÜS İLAÇLAMA HİZMETLERİ KİMYASAL MADDE KULLANIM TABLOSU

 

AKTİF MADDE TİCARİ İSMİ KULLANIM ALANI HEDEF ZARARLILAR
Cyfluthrin Solfac E.C. Hava ve yüzey ilaçlaması Uçan ve yürüyen haşere
Diatomit Silikon Dioksit Insecolo Yüzey Yürüyen haşere
Betacyfluthrin Responsar Yüzey Yürüyen haşere
Pyrethrin Aquapy Hava ve yüzey ilaçlaması Uçan ve yürüyen haşere
Resmethrin Scourage Hava ve yüzey ilaçlaması Uçan ve yürüyen haşere
Deltamethrin K-Otherine Yüzey Yürüyen haşere
Hydramethylone Maxforce İç mekan yemleme Yürüyen haşere
Fypronil Goliath İç mekan yemleme Yürüyen haşere
Bacillus Thrungiensis Vectobac Yüzey Lavra mücadelesi
Metamyl Bayt Granül Yüzey Sinek
Bromadiolone Tom Cat 2 Yemleme kabı Kemirgen
Bromadiolone Musal Yemleme kabı Kemirgen
Difethialone Rodilon Yemleme kabı Kemirgen
Diphacinone Tom Cat 1 Yemleme kabı Kemirgen
Flocoumapen Storm Yemleme kabı Kemirgen
Brodifacum Klerat Yemleme kabı Kemirgen

 

ULV NEDIR?
U.L.V ( LTRA LOW VOLUME ) Son Derece ince Püskürtme Tekniği ile Oluşturulan Aerosol Şişidir. Haşereleri Yok Etmede En Az Etken Madde ile En Üstün, Kalıcı, Etkili, Gerçekçi ve En Ekonomik Mücadeleyi Sağlar.
U.L.V. ( Soğuk Şişleme ) ile Amaç;
İlaçlı suyu ( solüsyon ) Havada uzun süre kalacak şekilde partiküllere bölerek hava ile temas süresini uzatıp, ilaçlamada kesin sonuca gitmektir. İlaç Damlacıkları Havada Rüzgârın Tesiri ile Yayıldığından Rüzgârın Faktörü Önem Kazanmaktadır. Rüzgârın Durgun Olduğu Sabah Ve Aksam Gün batımı Yapılan ilaclama Ozellikle Ucan insektisitlerin Havada Yogun Oldugu Saatlerdir.10 15 km. Hizla Yapilan ilaclama idealdir.U.L.V. Sistemi Bu Degisik Ozelliklerinden Dolayi Hasere ile Mucadelenin Yaninda,Antiseptik ve Deodorantda Atilmasina Musaade Eder.
Ucan ve Yuruyen Hasereleri Aninda Etkiler,Hizla Yok Eder ve Cok Uzun Sure Etki Gucunu Surdurur.Tek Bir Nozul ( Puskurtme Memesi ) min. Ayarda 1.5, max.14 lt./h Solusyon Atar.


Neden U.L.V?
1) U.L.V. ilaclama Teknigi Dumanlama Sistemine Gore ilac Partikullerinin Havada Cok Uzun Sure Kalabilmesinden Dolayi Cok Daha Fazla Randiman Vermektedir.
2) U.L.V Sistemi Dunya Saglik Orgutunun Onayladigi Bir ilaclama Teknigidir.
3)Cok Daha Az ilacla Daha Cok Alanin ilaclanmasi Mumkundur.
4) Mazotun Yan Kansorojen Etkisi Ortadan Kalkmaktadir.
5) Mazotun Ekonomik Kulfetini Ortadan Kaldirmaktadir.
6) Dumanlamada Kapatilan Kapi Ve Pencerelere, U.L.V. Sisteminde Farkina Bile Varilmadan iceri Girerek ic Mekanlarda Saglikli Bir Sekilde ilaclanmasi Saglanilabilmektedir.
 

HSC U.L.V. Cihazi, Su Ve Yag Bazli Kimyasal Maddelerin Cok Dusuk Hacim (5-40 Micron) Uygulamasinda Lider Konumdadir.
Aerosol Uygulama Teknolojisinde, 20 Yili Askin Tecrubesiyle HSC Muhendisleri En Yuksek Teknolojiyi Surekli Uygular.
Artik Hasere Yok Edicileri,Dezenfektanlari,Deodorantlari Ve Mantar Yok Edicileri; Hastane,Okul,Ev,Restaurant,Kooperatifler,Tatil Siteleri,Seralar,Yiyecek Uretilen Yerler,Mandiralar,Depolar,Ve Ahirlar Gibi Alanlarda Daha Emniyetli,Cok Daha Etkili ve Ekonomik Bir Sekilde Kullanabilirsiniz.
TERMAL FOG (Sıcak Sisleme)
Şehir ve kirsal kesimde eriskin uçkun kontrolünde kullanilir. Ilaç mazot yada kerosenle karisarak aletin içinde sicak hava karisimi ile süratle Buharlasir. Buhar disarda soguk hava ile temas edince yogunlasip küçük damlaciklar halinde sis bulutu olusturarak uçkun sayisinda %100 yakin bir basari saglar. Hacim ilaçlamalari 20 C,nin üstünde ve 4-6 KM / Saat hizla uygulanir. Daha hizli rüzgarda uygulanmaz. Sahanin kosullarina göre, ULV ve TERMALFOG yöntemi birlikte uygulanir(MIX UYGULAMA) hacim ilaçlamasi agirlikli olarak iki yöntemle yapilir.

 

Motor Vanguard 14-20 hp
Puskurtme Sistemi Missblower
Pompa 15 Lt/dak. 60-150 bar
ULV Memesi 5 Adet
ULV Baslik Hareketi 180 Saga-Sola ve Yukari-Asagi
Kumanda 7 Kg.Baslik Joystick Kontrollu
Puskurtme Mesafesi 15 – 18 mt.
Yakit Tank Kapasitesi 15 – 25 Lt
Yakit Tuketimi 3.5 – 6.5 l/h
ilac Tank Kapasitesi 100 Lt ( Tank ilave Edilebilir )
ilac Tuketimi ULV 10 – 100 l/h (15-60 mic.)
ilac Tuketimi Larva 100 -500 l/h
ilac Formulasyonu EC , SC , WP
Power Spray 0-50 bar , 30 mt. Hortum
Agirlik 240 kg
Olculeri 95 x 125 x 150 (U x G x Y)
2 YIL GARANTILIDIR

Copyright © All Rights Reserved 2016 - Venüs Haşere İlaçlama - Designer By Murat Kahraman